News box

Światowy Dzień Chorego

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Chorego
11 lutego
Światowy Dzień
Chorego
Z okazji Światowego Dnia Chorego składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, siły i nadziei wszystkim naszym Podopiecznym.
 
 

Niech ten dzień przyniesie Wam wsparcie, otuchę oraz przypomnienie,
że nie jesteście Państwo sami w walce z chorobą.
Dziękuję Personelowi i Wolontariuszom,
których codzienna życzliwość i zaangażowanie sprawiają,
że hospicjum staje się dla naszych chorych Domem
.
 
Anna Kwiatek
Dyrektor Hospicjum

Dzień wolontariatu 2024

Ilustracja do informacji: Dzień wolontariatu 2024
5 GRUDNIA
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ
WOLONTARUSZA
 
Drodzy Wolontariusze!
 
Dziękujemy Wam
za dobre serce, gotowość, oddanie
oraz wolę bezinteresownego służenia
osobom chorym bez względu na okoliczności.
 
Życzymy, aby nigdy nie zabrakło Wam
wytrwałości oraz abyście nie poddawali się
i nie wątpili w dobro, które niesiecie.
Niech każdy uczynek i każde dobre słowo
wraca do Was i daje siłę do dalszej pracy.
 
W dniu Wolontariusza
Ściskamy Wasze pomocne dłonie !
                                                                              Anna Kwiatek
                                                                                Dyrektor Hospicjum
 
Elżbieta Dowhań
Koordynator Wolontariatu
 
 

PODZIĘKOWANIE

Ilustracja do informacji: PODZIĘKOWANIE
PODZIĘKOWANIE
 
Dla Pana
Krzysztofa Tarnowskiego
HARMONY HOME sp. j
 
Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze pragnie wyrazić swoją  wdzięczność 
za wieloletnią i wszechstronną pomoc.
Wspierając działalność naszej Placówki okazali Państwo Wielkie Serce osobom chorym u kresu życia.
Serdecznie Dziękujemy !
 
Z wyrazami szacunku
Anna Kwiatek
Dyrektor Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw
W Zielonej Górze

Człowiek z pasją III Liceum Ogólnokształcące

Ilustracja do informacji: Człowiek z pasją III Liceum Ogólnokształcące
???? Pani Dyrektor Hospicjum, Anna Kwiatek
"Człowiek z pasją" – to seria spotkań z ludźmi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem zmieniają świat na lepsze.
Z naszymi uczniami spotkała się Pani Dyrektor, która kieruje zielonogórskim hospicjum.
Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze to przestrzeń, w której pacjenci mogą żyć w godnych warunkach, a personel i wolontariusze tworzą ciepłą i pełną zrozumienia atmosferę. ????❤️ Anna Kwiatek podkreśla, jak ważna jest bliskość z osobami dotkniętymi chorobą nowotworową, bo to właśnie ta więź przynosi ulgę i wsparcie w trudnych chwilach.
Szefowa hospicjum podkreśla, że bycie wolontariuszem to ofiarowanie tego, co jest najcenniejsze – czasu dla drugiego człowieka! ✨???? Każdy może pomóc. Jak? Można zostać wolontariuszem i dołączyć do tej wyjątkowej misji.
Jako społeczność III LO w Zielonej Górze chętnie weźmiemy udział w działaniach na rzecz hospicjum! ????❤️ Po dzisiejszym spotkaniu wiemy, że nadszedł czas na reaktywację wolontariatu! ???? Dziękujemy Pani Dyrektor za inspirujące spotkanie!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pola Nadziei

Pola Nadziei

Szanowni Państwo,
 
Pragniemy poinformować, że w tym roku ze względu na toczące się prace budowlane na terenie Szpitala Uniwersyteckiego (przebudowę dróg i kanalizacji) akcja Pola Nadziei nie odbędzie się.
Serdecznie zapraszamy wszystkich w przyszłym roku.
 
 

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

Ilustracja do informacji: SPOTKANIE WOLONTARIUSZY
SPOTKANIE WOLONTARIUSZY
 
   09.04.2024 odbyło się spotkanie wolontariuszy, których przywitano  wierszem: „Ludzie Hospicjum” – Grażyny Przybylskiej – Wenald . Następnie zostały przypomniane zasady pracy,  zakres czynności oraz regulamin wolontariusza hospicyjnego. Omówiono problemy i trudności jakie spotykamy w pracy z chorym. Na zakończenie spotkania odczytano „List, który ma nas zmienić” napisany przez Darię Lisiecką- wolontariuszkę hospicjum.

Kolędowanie 2024

Kolędowanie styczeń 2024

Ilustracja do informacji: Kolędowanie 2024
W dniu 7. stycznia 2024 roku odbyło się w naszym hospicjum kolędowanie.
                Dzięki pięknym głosom oraz muzyce gitarowej odżyła w nas wszystkich atmosfera Świąt Bożego Narodzenia niosąca ze sobą wiarę, nadzieję i miłość.
                Krocząc od sali do sali z pieśnią na ustach odkrywaliśmy w sobie na nowo radość dawania siebie drugiemu człowiekowi, a kolędy i uśmiechy powodowały , że wszyscy czuliśmy się uduchowieni, szczęśliwi i zjednoczeni.
                Był śmiech, radość, łzy wzruszenia , a nawet „bisy” … bo hospicjum to również życie i nie możemy o tym zapominać.
                Serdecznie dziękujemy Agnieszce, Magdzie, Adrianie oraz Sławkowi z Fundacji Akaal oraz Dorocie i jej gitarze z Fundacji Kreatywni za stworzenie atmosfery pełnej ciepła i magii świąt,  za odwiedziny, które jeszcze długo będą wspominać nasi podopieczni oraz obecny w tym szczególnym dniu personel hospicjum.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Spotkanie Mikołajkowe w Hospicjum 11 grudnia

Spotkanie Mikołajkowe w Hospicjum 11 grudnia

Ilustracja do informacji: Spotkanie Mikołajkowe w Hospicjum 11 grudnia
W poniedziałek 11 grudnia br w Hospicjum odbyło się spotkanie Mikołajkowe. Uczestniczyły w nim  dzieci – podopieczni Stowarzyszenia, dla których atrakcyjny program zabaw zorganizowali i poprowadzili studenci II roku Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Były zabawy, wspólne wykonywanie ozdób na choinkę, śpiew. Spotkanie toczyło się w atmosferze serdeczności, ciepła z odrobiną świątecznej magii.

Spotkanie Mikołajkowe w Hospicjum 6 Grudnia

Spotkanie Mikołajkowe w Hospicjum 6 grudnia

Ilustracja do informacji: Spotkanie Mikołajkowe w Hospicjum 6 Grudnia
6 grudnia rano zastęp Skrzatów- pomocników Mikołaja wyruszył z workiem słodkich upominków do wszystkich chorych w hospicjum - było dużo śmiechu i radości, a dla chorych niespodzianka.

1 Galeria zdjęć: 2023 Mikołaj

18 październik – dzień św. Łukasza – patrona służby zdrowia

18 październik – dzień św. Łukasza – patrona służby zdrowia

Ilustracja do informacji: 18 październik – dzień św. Łukasza – patrona służby zdrowia
Z okazji święta Patrona Służby Zdrowia Św. Łukasza składam wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności, zadowolenia z pełnionej służby oraz wielu sukcesów na niwie zawodowej i osobistej.
Doceniając wagę Waszej pracy, pragnę także podziękować Wam za trud i serce jakie wkładacie
w niesienie pomocy innym.
Niech na co dzień otacza Was życzliwość
i serdeczność  tych, których spotykacie na swojej drodze.
Anna Kwiatek
Dyrektor Hospicjum
 
1 2 3 4 5 6 ... 11