News box

Nagroda „Człowiek Człowiekowi 2019”

  • 30-04-2019
  • Beata Bernaciak
  • drukuj
Ilustracja do informacji: Nagroda „Człowiek Człowiekowi 2019”
Nagroda – Statuetka „Człowiek Człowiekowi” jest wyróżnieniem Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej  ustanowionym w 1999 roku.
 Głównym przesłaniem tej nagrody jest szerzenie ewangelicznej zasady miłości bliźniego poprzez nagradzanie ludzi, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności w diecezji.
 
W Auli im św. Jana Pawła II przy parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze w dniu 27 kwietnia odbyła się jubileuszowa XX gala nagrody Biskupa Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej „Człowiek Człowiekowi”. W tym roku zostało wręczonych 13 statuetek w 3 kategoriach.
Uroczystość rozpoczęła obchody Tygodnia Miłosierdzia w Kościele Zielonogórsko-Gorzowskim. - Biskup Diecezjalny wręczył nagrody Człowiek Człowiekowi ludziom, którzy żyjąc w swoich lokalnych społecznościach swoim życiem pokazują, że dzielenie się miłosierdziem jest i powinno być czymś oczywistym, że taka właśnie postawa, choć nie raz napotykająca na różne trudności i przeciwieństwa, zmienia świat - powiedział dyrektor Caritas diecezjalnej ks. Stanisław Podfigórny. - Ta nagroda Biskupa Diecezjalnego to taki swoisty "Oskar w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej".
W tym roku nasze Stowarzyszenie wysunęło kandydaturę naszej wolontariuszki Magdaleny Szandurskiej. Od 13 lat posługuje ona przy chorych w Hospicjum Stacjonarnym, poświęca im każdą wolną chwilę. Czynnie włącza się do czynności pielęgnacyjnych, dba o ich wygodę i wygląd. Jest osobą bardzo wesołą, pogodną o dużej empatii, dlatego jest bardzo lubiana i akceptowana przez chorych, ich rodziny, oraz cały personel hospicjum. Czynnie uczestniczy w pracach Stowarzyszenia – organizuje akcje „Pola Nadziei” w Sulechowie oraz w gminie Sulechów, rozprowadzając po kilkanaście tysięcy cebulek żonkili. Dotarła do wszystkich szkół, przedszkoli, seniorów, zakładów pracy oraz do wiernych - kwestując pod kościołami w Sulechowie. Pani Magda ma ciekawe pomysły na coroczne uroczyste otwarcie akcji, zawsze cieszy się z naszych sukcesów, że możemy pomóc większej ilości chorym w domach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Człowiek Człowiekowi 2019

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

.
Baner: Zdjęcie budynku hospicjumBaner: Zdjęcie budynku - tarasBaner: zdjęcie budynku - żonkile