News box

ANIOŁ ROKU 2019

  • 17-12-2019
  • Beata Bernaciak
  • drukuj

ANIOŁ ROKU 2019

Ilustracja do informacji: ANIOŁ ROKU 2019
„ Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten, kto pomaga”
                                                        Thomas Fuller
Podczas tegorocznej XV Gali charytatywnej „Warto jest pomagać”, Kapituła konkursowa Stowarzyszenia przyznała tytuł Anioła Roku naszej wolontariuszce Marii Jasińskiej ze Świdnicy.
Pięć lat temu pojawiła się w zielonogórskim Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw skromna, cicha, zawsze uśmiechnięta wolontariuszka - Maria Jasińska. Przyłączyła się do hospicyjnej rodziny i…została z nią do dziś! Okazało się, że w drobnej Kobiecie kryje się niezwykła siła, dzięki której jedna z podopiecznych będąca od kilku lat unieruchomiona w domu z powodu choroby odważyła się otworzyć na ludzi i świat. Jej życie nabrało kolorów i przestrzeni.
Od pięciu lat w każdą sobotę i niedzielę Maria Jasińska przyjeżdża do hospicjum ze Świdnicy, gdzie mieszka. Pomaga chorym przez cały weekend, dba o to, by ci, którzy tego potrzebują uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii . W niedziele roznosi się zapach pieczonego ciasta, przypominając świąteczne popołudnia w domu. To Maria piecze kilkaset rogalików dla wszystkich- i chorych, i personelu. Często mówimy, że jest to osoba niezawodna, na którą zawsze można liczyć. Włącza się co roku również jako wolontariusz akcyjny w ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”. Wraz z nią przychodzi do hospicjum kilkunastoletnia wnuczką Zuzią, która lubi spędzać czas z ludźmi potrzebującymi serdecznego uśmiechu, spokojnej rozmowy.
Doświadczenie zdobyte w wolontariacie pozwala pani Marii wykonywać wszystkie profesjonalne czynności opiekuńczo-pielęgnacyjne przy pacjentach w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Jest przykładem dla młodych wolontariuszy jak należy podchodzić do chorych, jak organizować sobie pracę , jak zdobyć zaufanie. Nawiązuje bliską i serdeczną relację z podopiecznymi, zdobywając ich zaufanie, co daje bardzo dobry efekt terapeutyczny. Pacjenci maja poczucie bezpieczeństwa, przez co czują się lepiej i komfortowo.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją