News box

32 Światowy Dzień Chorego

32 Światowy Dzień Chorego

Ilustracja do informacji: 32 Światowy Dzień Chorego
    W niedzielę, 11 lutego 2024r., po raz 32 obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. To kolejna okazja, aby podkreślić, jak wielką wartość dla całego społeczeństwa mają osoby chore, cierpiące, przebywające w szpitalach, hospicjach i domach opieki. Hasłem tegorocznego Dnia Chorego były biblijne słowa, które zaproponował papież Franciszek: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”.
W diecezjalne świętowanie Światowego Dnia Chorego, włączyło się również nasze Hospicjum. Po południu, w przeddzień obchodów, odbyła się w hospicyjnej kaplicy Msza św. w intencji pacjentów oraz pracowników Hospicjum i wolontariuszy. 11 lutego, o godz. 10:30, rozpoczęło się spotkanie z ks. bp. Pawłem Sochą, który najpierw odwiedził hospicyjną kaplicę, przewodniczył wspólnej modlitwie w intencji chorych, wygłosił słowo pasterskie, a następnie odwiedził indywidualnie mieszkańców naszego Domu. Księdzu Biskupowi towarzyszyli pracownicy, wolontariusze i kapelan Hospicjum oraz wolontariusze Caritas. Na zakończenie spotkania, panie Monika Karolewicz i Gabriela Ladaczyńska, reprezentując p. dyrektor Annę Kwiatek, w imieniu wszystkich pracowników i podopiecznych Hospicjum, wręczyły Księdzu Biskupowi bukiet kwiatów i podziękowały za odwiedziny, modlitwę i troskę o chorych.
Po zakończeniu spotkania w Hospicjum, o godz. 12:00, odbyła się w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, której przewodniczył Ksiądz Biskup wraz z proboszczem Parafii, kapelanem Hospicjum i kapelanami Szpitala. W Mszy św. uczestniczyli również przedstawiciele naszego Hospicjum.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją