News box

Wieczór z muzyką

Ilustracja do informacji: Wieczór z muzyką
23 września 2018 r. po raz kolejny, udało się zorganizować wspólne śpiewanie
Nasz wolontariusz Piotr oraz jego znajomi: Emilia, Daria, Agnieszka, Patrycja i Maciej zapewnili oprawę muzyczną. Znane piosenki lubianych zespołów umiliły wszystkim niedzielne popołudnie. Nie brakowało wzruszenia. Jeden z pacjentów i jego żona obchodzili właśnie  28 rocznicę ślubu. Cieszymy się ,że  wraz z pacjentami w spotkaniu uczestniczyły ich rodziny, dzieci i wnuki. Atmosfera była rodzinna i bardzo serdeczna. Kolejne śpiewanie planujemy w listopadzie.
 

POLA NADZIEI 2018

Ilustracja do informacji: POLA NADZIEI 2018
SZANOWNI PAŃSTWO  
Tradycją lat ubiegłych serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w uroczystym sadzeniu cebulek żonkili, które odbędzie się  29 września 2018 r. (sobota) o godz. 12.00  przy Urzędzie Miasta Zielona Góra ul. Podgórna 22.
W tym roku już po raz dziesiąty nasze  Hospicjum włącza się do Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób terminalnie chorych – „Pola Nadziei”. Chcemy nadal przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Celem akcji, której symbolem jest żonkil, poza  pozyskiwaniem funduszy na  działalność Stowarzyszenia jest  przede wszystkim kształtowanie moralnych postaw dzieci i młodzieży oraz edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych.
  Tegoroczna akcja będzie odbywać się pod patronatem medialnym Radia „Zachód”.  
 
Cebulki żonkili można nabywać siedzibie Hospicjum od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00.

MECZ CHARYTATYWNY DLA HOSPICJUM

Ilustracja do informacji: MECZ CHARYTATYWNY DLA HOSPICJUM
"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń."
W dniu 22 kwietnia 2018 r. odbyły się rozgrywki piłki nożnej w ramach Meczu Charytatywnego na rzecz Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze. Organizatorem spotkania był ks. kapelan Dariusz Wytrykowski. W meczu brały udział: drużyna licealistów z III LO im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego oraz drużyna Straży Pożarnej. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze, dzieciom czas umilały liczne atrakcje- możliwość zwiedzania wozu strażackiego, zabawy ruchowe i inne.Poziom gry był bardzo wyskoki, doświadczenie wygrało jednak z młodością – z wynikiem meczu 5:4 dla strażaków. Puchar zwycięzcy z rąk Pani dyrektor Anny Kwiatek przyjął bryg. Maksymilian Koperski z-ca komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze.
 
Głęboko wierzymy, że okazana w tym dniu siła serca i przyjazna dłoń, będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej na rzecz chorych.Wszystkim zaangażowanym w organizację Meczu oraz licznie przybyłym kibicom serdecznie dziękujemy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11 Galeria zdjęć: Mecz charytatywny dla Hospicjum 2018

Życzenia Świąteczne

Ilustracja do informacji: Życzenia Świąteczne
Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości, Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół
Życzy Dyrekcja oraz personel Hospicjum
 
Wesołych Świąt!

Podziękowania

Ilustracja do informacji: Podziękowania
Tegoroczne, już dziewiąte, „Pola Nadziei” zgromadziły wokół Hospicjum wielu wspaniałych ludzi,  dlatego pragnę serdecznie podziękować wszystkim którzy  włączyli   się w naszą akcję. To  dzięki Państwa otwartości  serca  i gotowości  niesienia pomocy możemy bez obaw podejmować różnorodne inicjatywy i działania dla poprawy sytuacji naszych  chorych i ich rodzin,  wierząc zarazem,  iż w  dalszym  ciągu   możemy liczyć 
na  zrozumienie i  wsparcie z Waszej strony.
Zielonogórskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Domowe im. Św. Pawła ul. Zyty 26 w Zielonej Górze informuje, że w dniach 10.09.2017 r. - 31.01.2018 r. była przeprowadzona na terenie województwa lubuskiego, zbiórka publiczna w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei 2017” . Pozwolenie na zbiórkę publiczną „Pola Nadziei 2017”  Nr 2017/3344/OR.Łączny przychód ze zbiórki wyniósł: 70 820,90zł. Koszty: 34 956,29 zł. w tym: cebulki 21 600,00 zł.  Materiały reklamowe 7 073,73zł, organizacja atrakcji rozrywkowych 1 499,99, artykuły spożywcze 2 734,35zł. koszty bankowe 174,36 zł. Pozostałe koszty 1 873,86zł. Dochód z kampanii wyniósł: 35 864,61zł. który zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego, jednorazowego  i wielokrotnego użytku, opatrunków zwykłych i specjalistycznych, leków, pieluchuchomajtek i podkładów medycznych.
 
                                                                                                                             Anna Kwiatek
        Dyrektor Hospicjum

DZIEŃ CHOREGO 2018

Ilustracja do informacji: DZIEŃ CHOREGO 2018
11 lutego 2018 r. przeżywaliśmy po raz 26 Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II.
W kaplicy Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze odprawiona została Msza Św. pod przewodnictwem J.E ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego, w koncelebrze z księżmi kapelanami Szpitala, Dyrektorem Caritas ks. Stanisławem Podfigórnym oraz kapelanem hospicjum ks. Dariuszem Wytrykowskim. Eucharystia zgromadziła wielu chorych i ich rodziny. Ks. Biskup w homilii powiedział: ”obecność przy chorych jest wyrazem miłości i znakiem troski o tych, którzy cierpią”.  Ważne były słowa o misji lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia., która powinna być kontynuacją misji uzdrawiającego Chrystusa: „Jezus dotknął trędowatego i zmienił dawną zasadę izolowania chorych, którzy tak bardzo potrzebują serdecznej obecności drugiego człowieka. Proces leczenia jest niepełny gdy brakuje życzliwej troski i opieki.”
Wolontariusze Caritas, którzy zapewnili oprawę muzyczną Mszy św. towarzyszyli ks. Biskupowi Tadeuszowi Lityńskiemu  podczas wizyty w hospicjum. Spotkanie zaczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego odmówioną w Kaplicy hospicyjnej, następnie ks. Biskup odwiedził wszystkich pacjentów błogosławiąc ich i modląc się o siły na czas choroby.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Dzień Chorego 2018

Wsparcie gm. Świdnica

Ilustracja do informacji: Wsparcie gm. Świdnica
W ramach wieloletniego już wspierania działalności naszego Hospicjum
W ramach wieloletniego już wspierania działalności naszego Hospicjum dnia 07.02.2018 Wójt Gminy Świdnica-Pan Adam Jaskulski przekazał w darze 8 telewizorów na sale chorych oraz wózek do przewożenia pościeli.
Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i ogromne serce otwarte na potrzeby naszych podopiecznych .
 
 
 
 
 

Otwarcie nowej części Hospicjum w Zielonej Górze

Ilustracja do informacji: Otwarcie nowej części Hospicjum w Zielonej Górze
Nowa część Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze jest już otwarta. Uroczystość odbyła się 8 stycznia 2018 r.
W nowym budynku hospicjum powstały 4 jednoosobowe sale chorych, 4 łazienki dla chorych, poradnia opieki paliatywnej i leczenia bólu, sala rehabilitacji ambulatoryjnej, pokój psychologa, gabinet lekarski, oraz całe zaplecze gospodarcze: magazyny, szatnie personelu, pokój administracyjny, składnica akt a także kaplica. Krzyż do Kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego wykonała mgr sztuki pani Małgorzata Bukowicz. Jest to dar wdzięczności, ufundowany przez rodzinę naszego podopiecznego.
 
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Zielonej Góry – Janusz Kubicki, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – bp Tadeusz Lityński, dyrektor hospicjum – Anna Kwiatek, marszałek województwa lubuskiego – Elżbieta Polak.
 
Nową część hospicjum poświęcił bp Lityński, który na początku zacytował słowa ks. Kaczkowskiego: „Nie bójcie się bliskości. Nie czekajcie, bo jest coraz później. Kochajcie teraz”. – Ja myślę, że hospicjum właśnie to realizuje wobec osób, które tu przebywają.Wy nie czekacie, ale konkretnie udzielacie pomocy – zauważył biskup.
– To kolejna inwestycja, która służy człowiekowi i to wymiarze kompleksowym bo dba się tutaj nie tylko o ciało, ale również o ducha – dodał.
 
Projekt rozbudowy hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w wysokości 2 mln zł  (całkowita wartość projektu: 2,4 mln zł).
 
Inwestycja polegała na rozbudowie istniejącego budynku oraz zakupie wyposażenie sal chorych, pomieszczeń rehabilitacji, gabinetów i poradni.
 
Prace remontowo-budowlane w Hospicjum in. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze ruszyły w lutym 2017r. Wyburzono całkowicie stary pawilon, w którego miejsce dobudowano do istniejącej części budynku całkowicie nową część użytkową o powierzchni ponad 500 m. kw.
 
Po rozbudowie hospicjum ma do dyspozycji chorych 17 łóżek. Oprócz opieki stacjonarnej przy placówce działa stowarzyszenie opiekujące się osieroconymi dziećmi, jest też grupa wsparcia rodzin tracących swoich bliskich.
 
Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw jest placówką miejską. Działa od 1994 r. Leczenie i opieka jest bezpłatna. Hospicjum posiada umowę na świadczenie usług w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28 Galeria zdjęć: Otwarcie Hospicjum

Mikołajki 2017

Ilustracja do informacji: Mikołajki 2017
6 grudnia 2017 r. uczennice Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego wraz ze swoją opiekunką Panią Mariolą Kostrzewską
6 grudnia 2017 r. uczennice Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego wraz ze swoją opiekunką Panią Mariolą Kostrzewską sprawiły pacjentkom naszego Hospicjum oraz dzieciom osieroconych rodzin miłą niespodziankę. Uczennice klasy III o specjalności fryzjerstwo i kosmetyka zadbały o uczesanie i pielęgnowały dłonie i paznokcie pań przebywających  w naszym Hospicjum.
Po południu uczennice klasy I przygotowały słodki poczęstunek ( same upiekły ciasto ) i zapewniły dzieciom wesołą zabawę. Serce radowało się widząc roześmiane dzieciaki!!! Ks. Darek wcielił się w św. Mikołaja, z humorem rozdawał wielkie paczki słodkości.
Pani Marioli  i Jej uczennicom pięknie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Mikołajki 2017

Msza Święta w intencji zmarłych Pacjentów Hospicjum

Ilustracja do informacji: Msza Święta w intencji zmarłych Pacjentów Hospicjum
„Święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechu rozwiązani.” (2Mach 12.46)
„Kiedy serce  jest zamknięte trudno do niego dotrzeć. Ból i żal zaciskają serce…” tak mówił ks. Dariusz Wytrykowski  kapelan hospicyjny w homilii na Mszy św. w intencji zmarłych Pacjentów, którzy objęci  byli opieką naszego Hospicjum.
Razem łatwiej jest znosić smutek i żal, czego wyrazem była wspólna Eucharystia odprawiona18 listopada w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zielonej Górze.
W biblii jest powiedziane : „Jeden, drugiego brzemiona noście i tak wypełnicie prawo Chrystusowe ”, tak staramy się czynić  pomagając sobie wzajemnie. Wierzymy, że wspólna modlitwa otwiera bramy nieba tym, którzy  przeszli na drugą stronę życia.Kościół wypełnił się rodzinami oraz bliskimi zmarłych Pacjentów, modlącymi się o życie wieczne dla swoich bliskich.
Piękną oprawę muzyczną zapewniła schola parafialna, uroczysty charakter nadała służba liturgiczna ołtarza i  odczytanie uroczystej litanii imion.
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6