Hospicjum

Informacje o naszej placówce

Warunki w hospicjum

Ilustracja do informacji: Informacje o naszej placówce
 
Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw jest 15-łóżkowym hospicjum stacjonarnym. Posiadamy jeden pokój 2-osobowy, pozostałe pokoje są 1-osobowe. Pokoje są wyposażone w klimatyzację, telewizor, telefon. W hospicjum znajdują się łazienki z udogodnieniami, budynek jest bez barier architektonicznych. Hospicjum posiada taras z możliwością pobytu chorych zarówno na wózkach jak i w łóżkach.
Hospicjum posiada profesjonalny sprzęt pielęgnacyjny i leczniczy, m.in. łóżka elektryczne z możliwością regulacji przez samego pacjenta, materace przeciwodleżynowe, podnośnik ułatwiający transport chorych do wanny, inhalatory i nebulizatory, pompy infuzyjne, sprzęt rehabilitacyjny, ssaki, koncentratory tlenu.

Finansowanie opieki i leczenia w hospicjum

Leczenie i opieka w naszym Hospicjum jest bezpłatna. (Umowa z NFZ na świadczenia w zakresie opieka paliatywna). Hospicjum jest finansowane przez Miasto Zielona Góra oraz przez sponsorów i indywidualnych darczyńców.

Zespół terapeutyczny

Dyrektor Hospicjum – mgr Anna Kwiatek
Z-ca dyrektora ds. medycznych - Elżbieta Król
 
Zespół składa się z zaangażowanych profesjonalistów różnych zawodów, 13 pielęgniarek, 3 lekarzy, ksiądz, psycholog, wolontariusze niemedyczni, fizjoterapeuta.