Grupa wsparcia

Grupa Wsparcia

 
 
      Przy naszym Hospicjum działa grupa wsparcia ,,Po Stracie”, która jest źródłem oparcia i pomocy w trudnym okresie przeżywania żalu po stracie bliskich nam osób. Inicjatorką powstania grupy w 2010 roku była dr Anna Korlak-Łukasiewicz – pedagog społeczny, wykładowczyni Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przez wiele lat prowadziła różne grupy wraz z Panią psycholog mgr Małgorzatą Klikowicz. Uczestnicy tamtych grup są świadectwem tego, że świat znów może być piękny, mimo bolesnej straty.
 
Nowy Rok to nowy początek, dlatego też od stycznia 2024 Grupa Wsparcia ”Po Stracie” zaczyna działalność w nowej odsłonie.
 
Zapraszamy. Przyjdź. Zobacz. Porozmawiaj. Zostań.
 
Ideą grupy jest spotkanie osób, które łączy ten sam problem, ale są na innym etapie borykania się z nim i to właśnie stanowi siłę grupy.
 
Będziemy się spotykać regularnie co dwa tygodnie (daty na najbliższe 6 miesięcy spotkań znajdziesz poniżej), każde spotkanie będzie tematyczne, postaramy się przejść wspólnie przez wszystkie fazy żałoby, tak by życie znów nabrało barw.
 
Moderatorem grupy będzie dr Anna Korlak-Łukasiewicz - osoba zajmująca się i zawodowo, i w czasie wolnym, pomaganiem w odbudowaniu świata w nowej rzeczywistości bez ukochanej utraconej osoby.
 
Jeśli zajdzie taka potrzeba grupę będzie również wspierać psycholog zatrudniona w hospicjum mgr Joanna Głowacka oraz inne osoby, które zechcemy zaprosić.
 
Jeśli jesteś Rodzicem i przeżywasz stratę po stracie współmałżonka lub partnera, chciałbyś przyjść na grupę wsparcia, ale nie masz pod czyją opieką zostawić dzieci, to zabierz je ze sobą, w trakcie spotkania grupy w innym pomieszczeniu studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego zajmą się dziećmi prowadząc dla nich zajęcia animacyjne.
 
Grupa organizuje też cyklicznie imprezy dla dzieci osieroconych takie jak  Dzień Dziecka, Mikołajki, wyjścia do kina i spotkania plenerowe. Dzieci dostają wymarzone prezenty, a studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego organizują spektakle teatralne, a także gry i zabawy integracyjne.
 
Zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają stratę najbliższych, młodych, w średnim wieku, tych trochę starszych i najstarszych, kobiety i mężczyzn, bez względu na wyznanie czy poglądy. To co nas łączy, a jednocześnie stanowi naszą siłę to strata.
 
Wszystkie nasze spotkania będą się zaczynały o godzinie 17-stej, w świetlicy Hospicjum, odbędą się w następujących terminach:
 
- 11 i 25 stycznia 2024;
 
- 8 i 22 lutego 2024;
 
- 7 i 21 marca 2024;
- 4 i 18 kwietnia 2024;
- 9 i 23 maja 2024;
- 6 i 20 czerwca 2024.
Kontakt:
Hospicjum – tel. 68 325 43 33
dr Anna Korlak-Łukasiewicz – 604 775 789
mgr Joanna Głowacka - 664 168 511